Odbudowa wszystkich zębów – implanty zębowe vs. całkowita proteza

 

Odbudowa usuniętych zębów u Dentysty

Całkowity brak zębów, czyli bezzębie to wypadek wyjątkowy, z którym należy udać się do stomatologa. Brak zębów powoduje nie tylko dyskomfort, ale również negatywnie wpływa na zdrowie jamy ustnej. Polecane w tym przypadku leczenie przywraca funkcje jamy ustnej oraz możliwość właściwej wymowy głosek (usuwa seplenienie). Jaką techniką więc przywrócić estetykę uśmiechu oraz zdrowie?

Zajmujący się leczeniem protetycznym stomatolodzy mają parę metod, chociaż często wybieranymi sposobami są aplikacja implantów lub zastosowanie protezy całkowitej. Chociaż oba te rozwiązania dobrze eliminują bezzębie, oba posiadają swoje słabe i mocne strony. Czasami noszenie protezy może być nieodpowiednie dla pacjenta z uwagi na np. nieodpowiednie warunki budowy jamy ustnej. Protezy te z czasem się niszczą. Raz na kilka lat powinno się je wymienić, ponieważ z biegiem lat wyrabiają się i stają się mniej dopasowane, jak były, gdy je kupiono.

Zastosowanie implantów zębowych z kolei zajmuje sporo czasu, chociaż efekt jest długotrwały, bo za pomocą właściwej pielęgnacji, może posłużyć również do końca życia. Odbudowa funkcji jamy ustnej za pomocą implantów to leczenie dłuższe z uwagi na na potrzebę wszczepienia śruby implantu w kości żuchwy lub szczęki. Wszczepiony implant przed zasadzeniem korony, która będzie zastępowała ząb, musi zrosnąć się z kością i tkankami. Dopiero po tym czasie można kontynuować leczenie protetyczne.

Decydując pomiędzy wszczepieniem implantów, a protezą całkowitą warto wziąć pod uwagę wygodę i komfort.

Popularne posty z tego bloga

Pantomogram dentystyczny - RTG zębów

Wybielanie zębów - Stomatologia Estetyczna Toruń

Uzupełnienia protetyczne – licówki dentystyczne