Jak wygląda chirurgiczna resekcja zęba

 

Stomatologia estetyczna - chirurgiczna resekcja dziąseł

O ile endodoncja jest uznawany za wielce dokładnym zabiegiem, a endodonta, czyli dentysta, który przeprowadza leczenie kanałowe, korzysta z mikroskopu, zdarza się, że ciężko jest dostać się do wszystkich rozgałęzień zębowego kanału. W takiej sytuacji konieczna jest resekcja zęba. Zabieg polega na dojściu do przeoczonej części kanału zębowego, w którym zostało zakażenie. Żeby dostać się do kości dentysta nacina tkankę śluzówki. Tą techniką może porządnie ocenić ząb i zlikwidować objęte chorobą fragmenty. W momencie, kiedy kanał jest już dokładnie oczyszczony nabija go stomatologicznym cementem.

Tak samo jak w przypadku endodoncji, obecnie w klinikach stomatologicznych, chirurg przeprowadza resekcję zęba korzystając z mikroskopu. To sprawia, że taki zabieg jest bardzo dokładny i pozwala dentyście dotrzeć do wszelkich rozgałęzień zębowego kanału. Często już po kilku dniach od przeprowadzenia leczenia, chirurg dentysta może zdjąć pacjentowi szwy. To, czy wszystko przebiegło prawidłowo, można zbadać, po upływie kilku tygodni, czego gruntownym wyznacznikiem będzie zanik bólu.

Zwykle resekcja zęba nieunikniona jest, gdy chirurg dentysta nie może dojść do zęba. Na przykład ze względu na inną budowę kanału. Zdarza się, że dookoła zmienionej tkanki znajduje się ropień lub torbiel . W takim wypadku nie ma możliwości dojścia do zęba poprzez leczenie kanałowe. Chirurg stomatolog zdecyduje co okaże się dla pacjenta najlepsze.

Popularne posty z tego bloga

Pantomogram dentystyczny - RTG zębów

Wybielanie zębów - Stomatologia Estetyczna Toruń

Uzupełnienia protetyczne – licówki dentystyczne