Leczenie zachowawcze krok po kroku w gabinecie dentystycznym

leczenie zachowawcze u dentysty - etapy
Leczenie zachowawcze, czyli jedno z najpopularniejszych działań stomatologa, choć wywołuje dużo strachu pośród pacjentów, wcale nie jest straszne. Jego głównym przeznaczeniem jest diagnoza i leczenie ubytków powstałych na skutek próchnicy oraz chorób przyzębia i zębów. Mimo dużego zastosowania, leczenie zachowawcze nie jest trudnym albo bolesnym procesem. Dzięki łagodnym metodom oraz delikatności pracy dentysty, zabieg jest zupełnie komfortowy.
W gabinetach stomatologicznych wszystkie zabiegi stomatologii zachowawczej przeprowadzane są z użyciem miejscowego znieczulenia. To oznacza, że leczenie zębów jest bezbolesna oraz jest w wysoce wygodne dla pacjenta. Po użyciu znieczulenia pacjent może w pełni zrelaksować się na czas trwania zabiegu. Podczas właściwej części leczenia, stomatolog oczyszcza, leczy, a następnie odtwarza kolor i kształt zęba. Ostatecznie odtworzony ząb musi przypominać pozostałe zęby, dlatego stomatolog dopasowuje jego kształt. Tak właśnie zostaje utrzymany odpowiedni kontakt między zębami.
Leczenie zachowawcze daje pewność pacjentowi, że jego jama ustna pozostaje zdrowa, a wszystkie zmiany próchnicze zostaną zlikwidowane. Systematyczne kontrole oraz dbałość o zdrowie jamy ustnej wykluczają problemy i bóle wynikające z rozwoju nieleczonych chorób.

Popularne posty z tego bloga

Pantomogram dentystyczny - RTG zębów

Wybielanie zębów - Stomatologia Estetyczna Toruń

Jakie są mocne strony implantów stomatologicznych wstawianych w gabinecie?